Uncategorized

Męskie stylizacje na jesień

Zasadniczą częścią męskiej szafy jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Od lat była przywilejem wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ pierwotnie była ściśle ukrywaną bielizną. Zmianom także ulegała jej długość. Dla mniej majętnych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule szyte były z lnu lub bawełny. Upłynęło wiele czasu by móc tytułować je kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być bardziej widoczna i ozdobna. Ówczesne koszule posiadały liczne przeszycia. Często były zdobione  koronkowymi żabotami. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na skromność w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyeliminowały błyszczące jedwabie i satyny.
Koszula, którą znamy dzisiaj upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są wyrazem największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Biała koszula może uchodzić za nudną. Nic bardziej mylnego. Koszulę zdobić mogą rozmaite kołnierzyki, które dobierać należy z uwagi na kształt twarzy. Najbardziej pasujące do muchy są kołnierzyki półwłoskie, a te charakteryzujące się najwyższym stopniem formalności to kołnierzyki łamane. Należy zestawiać je z koszulami do smokingów i fraków. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki typu button down. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Koszula, która świetnie przylega do ciała powinna być drugą skórą i nie powinna krępować ruchów. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. typowe kroje regular fit. Węższe koszule cieszą się ogromną popularnością, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Kolosalne znaczenie mają używane tkaniny. W tej kwestii nie ma granic. Wśród nich można wybrać abstrakcyjne wzory geometryczne lub bardziej subtelne wzory w kropki. Biorąc pod uwagę okazję możemy stawiać na mniej lub bardziej dostrzegalny mikrowzór na tkaninie. Jesienią warto zainteresować się grubszymi, sportowymi koszulami, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki Lavard panowie znajdą szeroki wybór eleganckich męskich koszul. Białe i błękitne modele sprawdzą się na co dzień do biura. Zaciekawić mogą również wzory kwiatowe. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom nasi klienci z pewnością stworzą ciekawe zestawy na rozmaite okazje. Zapraszamy do skorzystania z oferty eleganckiej mody męskiej marki Lavard.